ایران‌کاور

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

راهنمای خرید روکش صندلی خودرو

انتخاب بهترین روکش صندلی خودرد

روکش صندلی خودرو چیست؟ راهنمای خرید روکش صندلی خودرو

راهنمای خرید روکش صندلی خودرو | روکش صندلی خودرو همانند یک لباس برای صندلی های اتومبیل طراحی و دوخته میشود تا بتواند علاوه بر افزایش زیبایی داخلی خودرو از آسیب دیدن صندلی ها و روکش آن نیز جلوگیری کند. این روکش ها از نظر جنس به دو دسته کلی چرمی و پارچه ای تقسیم می شوند که انتخاب هر یک از آنها مزایا و معایبی دارد که قبل از خرید باید این مزایا و معایب را بدانید تا بتوانید انتخاب مناسب تری داشته باشید. هریک از انواع روکش های صندلی میتواند مزایا و معایب مختلفی داشته باشد که با توجه به نیاز، سلیقه و میزان هزینه، شما میبایست یکی را انتخاب نمائید. در این مقاله که با عنوان راهنمای خرید روکش صندلی خودرو تهی شده به تشریح این مزایا و معایب خواهیم پرداخت.

راهنمای خرید روکش صندلی خودرو

انواع روکش صندلی خودرو

۱- روکش صندلی چرمی خودرو :

راهنمای خرید روکش صندلی خودرو

مزایا و معایب روکش چرمی خودرو

روکش های چرم نوعی از روکش های صندلی خودرو هستند که مزیت ارزشمندی دارند و آن سهولت در نظافت و تمیز کردن آن ها است، در این نوع روکش با یک دستمال مرطوب نیز می توان کثیفی ها را به راحتی از بین برد پس بسیار مناسب خانواده های دارای فرزندان خردسال است. این جنس برای خودروهای آژانس و مسافربری بسیار مناسب بوده و همچنین کسانی که بیشتر از خودروی خود با لباس کار استفاده کرده و مجبور به حمل وسایلی با خودرو هستند، بهتر است از این نوع روکش استفاده کنند روکش های چرمی نمای اسپرت تری دارند و برای افرادی توصیه می شود که به ظاهر اسپرت داخل خودرو اهمیت می دهند. این نوع روکش ها برخلاف روکش های پارچه ای در تابستان موجب گرمای بیشتر خودرو عرق کردن می شوند و در زمستان موجب می شوند داخل خودرو دیرتر گرم شود و سرنشینان سرمای بیشتری را تحمل نمایند.

۲- روکش صندلی پارچه ای خودرو :

راهنمای خرید روکش صندلی خودرو

مزایا و معایب روکش پارچه ای خودرو

از مهم ترین مزیت های روکش های پارچه ای تنوع در رنگ و طرح آنها است. این روکش ها برخلاف روکش های چرم در دمای تابستان موجب عرق کردن سر نشینان نمی شود و گرمای کمتری را به خود جذب می کند. همچنین روکش های پارچه ای در زمستان نیز دما را کمتر منتقل می کند و باعث گرم ماندن سرنشینان میگردد. از دیگر مزیت های این نوع روکش ها نسبت به روکش های چرمی دوام بیشترو راحتی بالاتر آنهاست. روکش های پارچه ای ثبات رنگ بیشتری دارند و تغییر رنگ در آنها بسیار کمتر از سایر جنس ها است. مشکل روکش های پارچه ای پاک سازی آن هنگام کثیف شدن است که به سختی صورت می گیرد. اگر روی این نوع از روکش چیزی بریزد مطمئنا برای شست و شوی آن به مشکل خواهید خورد.

 ۳-روکش های ترکیبی پارچه و چرم :

راهنمای خرید روکش صندلی خودرو

مزایا و معایب روکش صندلی چرو پارچه ای خودرو

تولیدکنندگان برای اینکه بتوانند حق انتخاب بیشتری را برای خریداران روکش صندلی خودرو فراهم کنند معمولا از ترکیب چرم و پارچه در تولیدات خود استفاده میکنند. متاسفانه بر خلاف تصور عموم روکش های چرمی و پارچه ای نمیتواند انتخاب بهتری باشد زیرا معایب روکش های پارچه ای و چرمی را به صورت یکجا در خود دارد. این روکش ها معمولا همانند روکش های پارچه ای کثیف شده و برای تمیز کردن نیاز به شستشو دارد. از طرفی چرم بکار رفته در روکش صندلی نه تنها شستن روکش را سخت میکند بلکه گرما و سرما را نیز تا حدودی به سرنشینان خودرو انتقال میدهد. پس در خرید روکش صندلی خودرو انتخاب بهتر یا روکش های تمام چرم یا تمام پارچه گزینه بهتری خواهند بود.

رنگ مناسب روکش صندلی خودرو کدام است؟

رنگ روکش صندلی خودرو معمولا میتواند تابع یکسری معیار ها باشد یا اصلا تابع هیچ معیاری نباشد. معیار های تعیین رنگ میتواند نورپردازی داشبورد، رنگ سردنده، رنگ کمربند ها، و .. باشد که خریدار روکش صندلی این معیار ها را در هنگام خرید روکش صندلی لحاظ میکند. در بعضی از خریداران هم این رنگ ها هیچ نقشی در انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو نداشته و فقط با توجه به سلیقه خود رنگی را نتخاب میکند. معمولا در انتخاب رنگ روکش صندلی تطابق رنگ های بکار رفته در داخل کابین خودرو میتواند حائذ اهمیت باشد که انتخاب رنگ روکش صندلی رو دشوار میکند.

رنگ بندی روکش صندلی ، راهنمای خرید روکش صندلی خودرو

0
دیدگاه‌های نوشته