ایران‌کاور

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

راهنمای خرید کفپوش 3 بعدی / 5 بعدی خودرو

کفپوش سه بعدی خودرو-کاور

راهنمای خرید کفپوش 3 بعدی / 5 بعدی خودرو

بسیاری از خریداران کفپوش های خودرو، قبل از خرید سوالاتی را مطرح میکنند تا بتوانند بهترین انتخاب را بین تمام کفپوش های موجود در بازار داشته باشند. سوالاتی از قبیل، چه کفپوشی بخرم؟ کفپوش 3 بعدی بهتر است یا 5 بعدی؟ کفپوش 3 بعدی نرم بهتر است یا خشک؟ کفپوش چرم بهتر است یا پلی ایتلن و پلی اورتان؟ کفپوش سه بعدی کدام شرکت یا برند بهتر است؟کفپوش پشت نمد بخرم یا پشت مواد؟ چرا کفپوش من سر خورده و به درستی کف ماشین قرار نمیگیرد؟
برای پاسخ دادن به این پرسش ها سعی میکنیم آنچه تجربه ما و به واقعیت نزدیک تر است را برای شما عزیزان بیان کنیم تا با نگاهی وسیع تر بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.
به طور کلی برای پاسخ دادن به پرسش های بالا، باید ابتدا مزایا و معایب هر یک از این کفپوش هارا به درستی شناخت. کفپوش های سه بعدی یا پنج بعدی موجود در بازار از مواد و متریال مختلفی تهیه و تولید میشوند. نقش این متریال(جنس ها) در تعیین عمر، وزن، نرم یا خشک بودن و قیمت محصول میباشد. ما بر این باوریم، کفپوش خوب کفپوشی است که بر اثر استفاده زیاد دچار کمترین تغییر شکل شده و بیشترین عمر را نیز داشته باشد.

چه کفپوشی بخرم؟ کدام کفپوش برای من بهتر است؟

اینکه کدام کفپوش مناسب شما و خودروی شماست به وضعیت کف خودروی شما و همچنین تجربه شما در استفاده از این کفپوش ها بستگی دارد. اگر کف خودروی شما موکت است، میتوانید به کلیه کفپوش های موجود در بازار با هرجنس و متریالی فکر کنید. زمانی که کف خودروی شما موکت است، میتوان از هر کفپوشی استفاده نمود. زیرا کف خودرو بدون هیچ تغییری در الگو و ابعاد اماده استقبال از هر کفپوشی میباشد. اما اگر کف خودروی شما کفپوش سرتاسری نصب شده است بهتر است مقداری سلیقه را در انتخاب دخیل کنید. یا از تجربه قبلی خود استفاده کنید. یا اگر اولین بار است که قصد خرید کفپوش 3 بعدی یا 5 بعدی را دارید بهتر است این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

تفاوت کفپوش های 3 بعدی و 5 بعدی

منظور از بُعد در کفپوش های جداشونده از کف خودرو، طول، عرض و ارتفاع است. کفپوش های جداشونده به کفپوش های چند بعدی معروف شده اند. کفپوش هایی که دارای لبه های بلند تر هستند و فضای بیشتری را پوشش میدهند نیز به عنوان 5 بعدی شناخته میشوند.

 

 

کفپوش 5 بعدی ال 90

کفپوش 5 بعدی ال 90 رنگ طوسی

تفاوت کفپوش های 3 بعدی با 5 بعدی فقط در میزان پوشش دهی آنهاست. تجربه نشان داده لبه کفپوش های 5 بعدی هنگام در آوردن و جا زدن آزار دهنده است و ممکن است باعث ایجاد خط و خش بر دیواره های کابین خودرو شود. (این موضوع تجربه شخصی بوده و نیاز به بررسی بیشتر دارد).

کفپوش های 3 بعدی نرم بهتر است یا خشک؟

یکی از مهمترین نگرانی هایی که مشتریان گرامی همیشه در خصوص خرید کفپوش های سه بعدی بیان میکنند نرم بودن یا خشک بودن کفپوش است. کفپوش خوب نه کفپوش نرم است و نه خشک. کفپوش خوب کفپوشی است که بر اثر استفاده دچار تغییر شکل نشود. متاسفانه نرم بودن کفپوش ها نه تنها مزیت محسوب نمیشود بلکه یکی از معایب بزرگ کفپوش های چرمی نیز میباشد. لبه کفپوش های چرم خیلی زود به داخل شکسته و باعث تغییر فرم کفپوش میگردد.

کفپوش سه بعدی تیبا، ساینا و کوئیک طوسی

کفپوش سه بعدی تیبا رنگ طوسی ( پلی ایتلن نشکن)

نرم بودن کفپوش های چرمی یکی از مواردی است که مشتریان را هنگام خرید مجذوب خود میکند و پس از مدتی استفاده باعث ایجاد نارضایتی در مشتریان گرامی میگردد. همانطور که کفپوش نرم مناسب نیست کفپوش های خیلی خشک هم مناسب نیستند و خیلی زود دچار شکستگی و تغییر شکل میشوند. همیشه به دنبال کفپوشی باشید که نه خیلی نرم باشد و نه خیلی خشک.

کفپوش های چرم بهتر است یا پلی اتیلن؟

باز هم تاکید میکنیم کفپوش خوب کفپوشی است که در طول زمان دچار کمترین تغییر شکل شود. پس بنابراین فرقی نمیکند چرم باشد یا پلی اتیلن. فارغ از اینکه قیمت، نقش بسزایی در طول عمر یک محصول دارد، معمولا کفپوش های چرم به دلیل نرم بودن و استفاده از مواد مختلف و عدم یکپارچگی متریال، بیشترین تغییر شکل را دارد و زودتر باعث نارضایتی مصرف کننده میگردد. از طرفی کفپوش های پلی ایتلن که از قیمت پایینی برخوردار هستند نیز زود دچار شکستگی میشوند. پس بنابراین باید کفپوشی را تهیه کرد که نه نرم و نه خیلی خشک باشد و از مواد اولیه درجه یک تهیه شده باشد. البته توجه به این نکته ضروریست : به دلیل کاهش شدید قدرت خرید و همچنین کاهش شدید کیفیت کلیه محصولات در صنوف مختلف، به راحتی نمیتوان کفپوش مناسبی تهیه نمود. ما در فروشگاه ایران کاور پس از چند سال، نمونه ای از کفپوش 3 بعدی پلی اتیلن قابل انعطاف و نشکن تهیه کرده ایم که از نظر قیمت و کیفیت در جایگاه مناسبی قرار دارد. هرچند برخی از مشتریان آن را کفپوش خشک تلقی میکنند. اما این محصول که با برند ایران کاور و قیمت تقریبا عمده فروخته میشود دارای یک سال ضمانت تعویض با طول عمر میانگین 3 سال به هموطنان عزیز در سراسر کشور عرضه میشود.

کفپوش پشت نمد بهتر است یا پشت مواد؟

نمد بخش زیرین کفپوش از مواردی است که خریداران را هنگام خرید یک کفپوش گمراه میکند. نقش نمد در کفپوش فقط برای جلوگیری از سر خوردن کفپوش میباشد. هرچند نمد زمانی موثر است که کف خودروی شما موکت باشد، در غیر اینصورت نمد فقط موجب ایجاد زحمت برای مصرف کننده میشود. شستن کفپوش های پشت نمد کار ساده ای نیست چرا که محصول را از حالت ضد آب خارج میکند. علاوه بر زمان بر بودن خشک شدن نمد، ممکن است رطوبت آن باعث ایجاد کپک زدگی و بوی نامطبوع در کف خودرو گردد. در صورتی که جنس کفپوش سرتاسری خودروی شما از حداقل کیفیت برخوردار باشد کفپوش های پلی اتیلن نشکن گزینه مناسبی هستند چرا که کاملا ضد آب بوده و هیچ گونه مشکلی پس از شستن پیدا نخواهند کرد.

برند کدام کفپوش بهترین است؟

شرکت های مختلفی در تهیه و تولید کفپوش های خودرو فعالیت دارند. از برترین تولید کنندگان این محصول میتواند به مجموعه بابل کارپت، آذر فرش، لاستیک گیلان، سانا، بابل پوشش و … اشاره کرد. با توجه به کاهش شدید قدرت خرید مردم و همچنین کاهش کیفیت بخش عظیمی از محصولات تولید داخل، نمی توان به راحتی برند خاصی را معرفی نمود. چرا که بسیاری از تولید کنندگان بزرگ با هدف رقابت، به تولید محصولات با کیفیت و قیمت پایین ترین روی آورده اند.

چرا کفپوش من سر خورده و به درستی کف خودرو قرار نمیگیرد؟

هماهنگ شدن کفپوش 3 بعدی با کف خودرو مستلزم داشتن حداقل شرایطی است تا از سر خوردن آن جلوگیری شود. اگر کف خودروی شما موکت است، هر کفپوشی تهیه کنید کمترین سر خوردن را خواهد داشت. و اگر موکت نیست جنس به کار رفته در کفپوش سرتاسری میتواند عاملی برای سر خوردن یا سر نخوردن کفپوش سه بعدی شما باشد. یکی دیگر از عواملی که میتواند باعث سرخوردن کفپوش شود ناهمواری و نامرتب بودن کف خودروی شماست. معمولا کف خودروهای کارکرده که بیش از 10 سال از عمر آنها میگذرد دچار مشکلاتی میشود که میتواند باعث سرخوردن کفپوش شود. پس بنابراین سر خوردن کفپوش به عوامل مختلفی بستگی دارد و فقط خود کفپوش به تنهایی در این مورد تعیین کننده نیست. سعی کنید هنگام خرید یک کفپوش 3 بعدی، در روز های اول استفاده، از سر خوردن آن جلوگیری کنید تا پس از چند روز قالب مناسب کف خودروی شما را به خود بگیرد.

0